SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Këshillat e Tupes përgjatë mardhënieve sexuale.

Përvecse seks, profesori Edmond Tupja ka sugjeruar që shqiptarët të bëjën edhe dicka tjetër që nuk e pengon të parën: Shqiptarët duhet ti shqiptojnë me zë të lartë fjalët erotike gjatë aktit.

Tupja, është shprehur se shqiptarët janë të kompleksuar kur vjen momenti të flitet për seksin, dhe kjo vjen nga shtërngimi që ata kanë patur në kohën e komunizmit. Sipas tij edhe komunikimi gjatë seksit është tepër i dobët, pasi individët nuk shqiptojnë fjalë erotike, por i kanë kthyer ato në sharje.

“Fjalët e fjalorit erotik i kanë kthyer në sharje, të bëfsha këtë, të bëfsha atë, ti qenke kështu ti qenke ashtu. Por këto fjalë janë shumë të shijshme kur ti e thyen tabu e fjalës erotike dhe e përdor gjatë aktit seksual. Ta thuash, ta shqiptosh. Të mësojmë të shqiptojmë me zë të lartë dhe para pasqyrës fjalët, jo si sharje por si fjalë erotike” sugjeron profesori

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?