Aulon Kalaja shpërthen ndaj Vangjush Dakos. Foto/Video

Aktualitet

Mirela Kumbaro e Vangjush Dako janë përballur sot me deputetët në lidhje me betonizimin që po i bëhet historisë në Durrës. Për ministren e Kulturës, një gjë e tillë nuk duket se kishte problem, ndërsa Dako është munduar që të gjejë justifikime.

Por përfaqësuesit e Shoqërisë Civile ndodheshin në sallën e Komisionit të Medias dhe aktivisti Aulon Kalaja ka shpërthyer në akuza ndaj kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

Kalaja: Mos hidh beton se po fshin identitetin shqiptar

Dako: Spekulant

Kalaja: Unë spekulant, ti po hedh beton e po shkatërron trashëgiminë kulturore e identitetin shqiptar. Na fyeu

Dako: Ju fyeva unë

syri.net

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?