Nga Kreshnik Osmani: E shihni kete legen tipik revolucionar?

Shkrime

E shihni kete legen tipik revolucionar?! Ky qe ulerinte per mbrojtjen e Parkut?! Kete e ka blere lali Eri me nje kioske aty tek kendi i lojerave per te cilin ky bertiste dhe griste xhupin. A e kuptoni perse njerezit nuk besojne me tek askush?! Nuk besojne me tek Shoqeria Civile?! Nuk besojne me tek kauzat?! Nuk besojne me tek protestat?! Nuk besojne me tek asnje legen?! A e kuptoni qe çdo tubim eshte biznes?! A e kuptoni se cdo revolte thyhet prej parise dhe organizatoret e revoltave e kane kete pune biznes?! A e dini se revolta eshte per te bere pazar?! A e dini se revolta i dorezohet bleresit me re pare?! E kuptoni se revolta eshte per te futur emrin ne liste per deputet?! A e kuptoni perse ne kete vend njerezit nuk i besojne me askujt?! Mos te me dalin opozitaret te me thone po na minon protesten dhe punon per Rilindjen. Askush deri me sot nga surreterit qe shoh verdalle nuk ka bere me shume se une opozite. Te gjithe surreterit qe bejne si militante nevrike i kane lyer turinjte me vaj o me PD, o me PS, o me LSI. Une kam shkrire gjakun tim. Perseris serish qendrimin tim qe thashe mbreme. Protestat qe mbeshtes jane ato te yjeve, te cilet nuk largohen pa u shperndare erresira. Te gjitha llojet e tjera te tubimeve jane fishekzjarret e radhes, jane shashka, jane biznes, jane neveri, tymnaje e shkerdhatokraci!

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?