Burri i Romana Vlahutin-it sulmon Trump-in si Rama.

Bota

Ndërsa në Tiranë mediat vlojnë mbi shpenzimet e dyshimta të blerjes së vilës nga Delegacioni i BE-së, diku në Bosnje Hercegovinë, bashkëshorti i zonjës Vlahutin duket tepër i preokupuar mbi fatet e planetit Tokë.

Vlado Azinovic, një lektor universiteti, studiues i çështjeve të sigurisë, është bashkëshorti i zonjës Vlahutin. Ai gjen rastin thuajse çdo ditë që në llogarinë e tij zyrtare në ‘Twitter’, të postojë informacione mbi rrezikun që i kanoset SHBA-ve dhe njerëzimit nga zgjedhja e presidentit Donald Trump.

A mund t’i besohet Trump-it butoni i mbushjeve atomike?

A ka hyrë në Shtëpinë e Bardhë një rracist i bardhë?

Çfarë dreqin po i bën Trump-i abortit?

Po emigrantëve?

Ç’është ky ultra-nacionalizëm i bardhë?

Pak a shumë këto janë pyetjet dhe fobitë që përcjellin disa dhjetëra artikuj që zoti Azinovic shpërndan në llogarinë e tij zyrtare në ‘Twitter’.

Vlado  Azinovic njihet në Bosnjë si një studiues dhe ekspert i çështjeve të terrorizmit islamik dhe ISIS-it, ndërsa në një artikull të  revistës kroate HRsvijet, shkruhet se Azinovic është dhe anëtar i bordit drejtues të Fondacionit për Shoqërinë e Hapur në Bosnjë, fondacion ky i cili financohet me fonde nga  George Soros / Hashtag.al

Image

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?