Myslim Murrizi: Ja ç’më shkruan një banor nga Çermë-Sektori.

Aktualitet

SHKOLLA NE ÇERME SEKTOR , ME KEQ SE SHKOLLA E ” FIKSIT” NE VLORE.

JA ÇFAR ME SHKRUAN NJE BANOR NGA ÇERME SEKTORI:

Pershendetje z Kryetar i PD.

Jam nje banor nga Çerme Sektori dhe dua te ju shkruaj per shkollen e kesaj çerme qe eshte bere si mos me keq.

Meqenese pashe mbreme ke FIKSI per nje shkolle ne Vlore, kjo e jona eshte me keq fare.

1-Jane dy mesuese njera eshte psikologe qe quhet Elona Sharka duhet te vij dy her ne jave kjo vjen nje here ne jave.

2- Tjetra eshte mesuese ndihmes psikologe qe duhet te vij çdo dite ne fakt ka tre muaj qe nuk vjen fare ne shkolle.

3- Kjo eshte Elda Hanoli nusja e vellait te Votim Hanolit pra kunata e drejtorit te shkolles.

4-Po ashtu nje mesues i fiskultures qe 10 dite ka qene jasht shtetit dhe sot ka mar rrogen e plote.

5-Ky e ka emrin Etjen Marini qe ka qene ne greqi, kjo eshte e vertetuar nga sistemi tims.

6- Nen drejtoresha Fatime Shore ka tre jave qe nuk vjen eshte mesuese e historise gjeografi dhe nuk eshte zevendesuar nderkohe qe po mungove 3 dite duhet te vij zevendesues sipas ligjit.

7- Mesuesi tjeter i fiskultures Julian Nasufi ka shum kohe qe eshte i shtruar ne psikiatri ne tiran dhe eshte zevendesuar dje dite e ejte me date 2 shkurt nga nje mesues nga dushku me mbiemer Çako.

Dje dite e hene date 6 shkurt eshte rikthyer perseri.

Ky nuk ka faj se eshte i semure dhe zoti e sherofte, por si mundet qe ky te japi mesim dhe si besojne prinderit femite e tyre.
Le te dali ne kempo o kryetar.

8- Dhe nje ngjarje tjeter skandaloze eshte se: nje nxenes me emer Mirjan Laloshi qe ka ngelur ne vitin e pare gjimnaz ne vitin akademik 2014-2015 ne 7 lende eshte kaluar me fallsifikim nepermjet nderhyrjes politike dhe tani eshte ne vitin e fundit ne gjimnazin e Divjakes.

9- Pasi ka ngelur ne qershor te vitit 2015 ka kaluar ne shtator te vitit 2015 ne vit te dyte ne gjimnazin divjake dhe tani eshte ne vit te trete.
Kjo eshte lehtesisht e verifikueshme se duket rregjistri i korigjuar ose prokuroria te mare ne pyetje mesuesit.

Eshte i vetmi rast qe nga Çerme sektori te shkoj ne shkolle te mesme ne Divjake.

Po munde beji publike keto dhe denoncoi se jane te gjitha te verteta e nuk i luan topi.

Faleminerit dhe rrespekte.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?