Shokon” Kaubojsi”. Balili është i ndershëm.

Aktualitet

Deputeti i Kuvendit Eduart Ndocaj ka vizituar hotelin e shume perfolur te Balilit ne Sarande. Pas takimit me kryetarin e Bashkise se Delvines Rigels Balili, ai ka bere te ditur edhe mendimin e tij rreth Balilit.

Në një status në Facebook, deputeti “kaubojs” nuk e ka pranuar epitetin “Eskobar të Ballkanit” që mediat greke i kanë vendosur Kelmend Balilit, por e ka quajtur kapedan që ka hapur vende pune për popullsinë në atë zonë.

Statusi i deputetit Eduard Ndocaj:

Sot, deputeti Ndocaj pati kenaqesi te takohej me Rigels Balili ne Santa Quaranta. Rigelsi, jo vetem Kryetar Bashkie i Delvines por edhe nje djale punetor e patriot.

Keta jane te gjithe familje punetore qe njihen ne gjithe Saranden e Delvinen. Jane marre me sipermarrjen qe ne fillim te viteve ’90 dhe ne gjithe keto vita kane punesuar dhe kane mbajtur qindra familje te ndershme e punetore. Vetem sot, ne hotelin Santa Quranta ka qindra punetore. Greqia eshte munduar me shekuj familjen e mira shqiptare t’i sulmoje e kete e ka bere qe te kete influencen e saj te plote ne Jug e Shqiperise.

Shqiperia ka nevoje per familje te ndershme e punetore qe kontribuojne ne zhvillimin e vendit dhe ne ruajtjen e sovranitetit. Shqiperia nuk eshte Kolumbi dhe historia jone kombetar eme familje patriotike nuk ka lidhje me kartelat e Kolumbise. Eshte e turpshme qe shqiptaret te quhet Eskobar. Ne Shqiperi ka tituj: kapedan, bajraktar, aga e keto tituj meritojne te gjithe ato familje qe kontribuojne ne zhvillimin e vendit-tha Ndocaj.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?