SPRINT NEWS ALBANIA

Kulture

Ndriçim Xhepa mbush 60 vjeç!

Në daten 21 Janar 2017, aktori i njohur shqiptar Ndriçim Xhepa mbushi 60 vjeç.

I  ftuar këtë të premte në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit, ai kujton disa nga momentet e filmave shqiptarë në të cilat ai ka luajtur dhe që nuk janë të paktë.

Ai rrëfen se nuk ka kënduar asnjëherë me babanë e tij ndërsa në sfond dëgjohen disa këngë të njohura për veshin e publikut shqiptar, të cilat ai i kujton me nostalgji.

Gjate emisionit u shfaqen disa nga rolet kyçe te tij ne Kinematografi si dhe u pyet per angazhimet e tij te fundit ne Teater si dhe per rolet qe e presin ne film ne te ardhmen.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?