“Bibilushi” emërohet zv/kryeministër

Aktualitet Politike

Duke folur në asamblenë e PS-së, Rama ka bërë të ditur emrat që ikin dhe ata që vijnë.

Ai ka vendosur që të emërojë Erion Braçen si zv/kryeministër të tij.

Më poshtë të gjithë emrat:

Ikën Lindita Nikolla Besa Shahini do e zëvendësojë. Ka kapacitetet te coje perpara dhe te rrise kapacitete e punes se MAS.

Iken Arben Ahmetaj, Anila Denaj do e zevendesoje

Ikën Ditmir Bushati. Do e zevendesoje Genc Cakaj.  Është koha që Ditmir ti përkushtohet Shkodrës, ministri i ri, Genc Cakaj.

Iken Damian Gjiknuri. Do e zevendesoje  Belinda Balluku. Gjiknuri do jete udheheqes ne qarkun e Vlores.

Iken Niko Peleshi, e zevendeson Bledi Cuci. Peleshi do jete udheheqes ne qarkun e Korçës.

Iken Mirela Kumbaro e zevendëson Elva Margariti.

Ikën Sonila Qato dhe e zëvendëson Eduard Shalsi.

Erion Braçe zv/kryeministër i Edi Ramës.

Elisa Spiropali ministre për Parlamentin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *