Zgjedhjet në Kukës, PD e Berishës ankimon vendimin e KQZ: Të ç’regjistrohet PD e Bashës

Aktualitet Politike

PD e Berishës ka ankimuar në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve vendimin e KQZ. Kujtojmë se një ditë më parë regjistroi PDSH të përfaqësuar nga Lulzim Basha në zgjedhjet e pjesshme të bashkisë së Kukësit, që do të mbahen në datën 24 shtator.

Në kërkesën ankimore shpjegohen arsyet se pse KAS duhet të hedhë poshtë vendimin e KQZ që regjistroi Lulzim Bashën.Në këtë shkresë gjithashtu kërkohet që të çregjistrohet PDSH me përfaqësues Lulzim Bashën dhe të regjistrohet PD me përfaqësues Sali Berishën.

  • foto galeri
  • foto galeri
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?