Vendosja e flamujve shqiptarë në veri të Kosovës, Serbia e quan provokim

Rajoni

Vendosjen e flamujve kombëtar në Kllokot, për nder të 28 nëntorit, Serbia e ka quajtur provokim dhe përpjekje për ta frikësuar serbët.

Në reagimin e autoriteteve serbe theksohet se , thuhet se vendosja e këtyre flamujve është një provokim kundrejt Serbisë.

“Flamujt shqiptarë nuk kanë çfarë të kërkojnë pranë shtëpive të serbëve, e Kishës së Shën Pjetrit e Palit, prandaj ky ‘dekorim’ i papërshtatshëm nuk mund të interpretohet ndryshe veçse si provokim dhe një hap tjetër drejt krijimit të ‘Shqipërisë së Madhe’”, thuhet në

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?