Messi-Mbappe ndezin Botërorin, yjet shkëlqejnë në Katar (FOTO)

Sport

Mbrëmja e së shtunës ishte një mbrëmje yjesh, Mbappe dhe Leo Messi nxorën nga repertori i tyre disa perla duke udhëhequr përfaqësueset respektive drejt suksesit.

Mbappe realizoi një dopjetë duke shkuar në kuotën e 7 golave në Botëror, në moshën e tij askush nuk ka bërë më mirë, ndan fronin me “mbretin” Pele.

172331765 Cc51db13 846e 4421 Bfb5 1443e944711d

Mbappe kaloi një legjendë si Henry ndërsa përpara tij si golashënuesi më i mirë i përfaqësueses franceze në Botëror qëndron vetëm Just Fontaine ne kuotën e 13 golave.

Messsi

Sa i përket Messit, me golin kundër Meksikës kapi Maradona-n në kuotën e 8 golave, pikërisht një ditë pas dy vjetorit të vdekjes së Maradona-s.

 

 

  • foto galeri
  • foto galeri

Të dy yjet e Argjentinës e kanë arritur këtë shifër në 21 ndeshje. Paraqitja e Mbappe dhe Messi-t ka pushtuar faqet e para të mediave, elozhe pafund për dyshen Mbappe-Messi.

(BalkanWeb)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?