Akuza nga Turqia: Na vërshëllyen himnin

Sport

“Arnavut taraftarlardan skandal hareket! İstiklal Marşı’nı ıslıkladı”, shkruan i revoltuar portali turk yeniakit.com, sipas të cilit tifozët shqiptarë vërshëllyen himin e Turqisë në momentin e intonimit të partiturës në stadium.

“Ishte një situatë e pakëndëshme kur tifozët shqiptarë vërshëllyen himin tonë”, shkruan portali, ndërsa komentet e tifozëve turq janë të rënda duke arritur deri në akuza idiote. “është vepër e agjenturave të huaja si Mossad” shkruan dikush, ndërsa një tjetër akuzon mediat tona duke e rritur edhe më shumë dozën e injorancës. “Pashë mediat shqiptare dhe asnjë raportim, Shqipëria është bërë një vend tërëisht kristian”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?