Ndahet nga jeta bashkëshortja e Dritëro Agolli

Aktualitet

Ndahet nga jeta bashkëshortja e Dritëro Agolli, Sadije Agolli.

E veja e shkrimtarit u nda sot nga jeta në moshën 76 vjeçare.

Sadije ka qenë për 52 vite me radhë bashkëshortja, lexuesja, redaktorja dhe shoqja besnike e shkrimtarit, që shpeshherë ka shërbyer dhe si muzë frymëzimi për të.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *