Shendet

Konsumoni dy banane në ditë/ Ja mrekullia e tyre

Dy banane në ditë ndihmojnë për mbajtjen nën kontroll të tensionit të lartë në gjak, një alternativë e shëndetshme dhe e lirë ndaj ilaçeve. Sipas shkencëtarëve indianë, fruti i pasur me potasium mund të luajë rol të rëndësishëm në kontrollin e tensionin.

Sipas një studimi zviceran të vitit 1997 njerëzit duhej të hanin 5 banane në ditë për të marrë gjysmën e efektit të një ilaçi tensioni.

Ndërsa sipas studimit të ri indian, tensioni ulet me 10 për qind tek njerëzit që hanë dy banane në ditë për një javë rresht.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania