OSBE-ja më në fund foli për kanabisin.

Aktualitet

Është hera e parë që ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt prononcohet për këtë temë. Ai ka thënë se Shqipëria duhet të zbatojë një plan të detajuar kombëtar në luftën kundër kanabisit. Deklarata u bë gjatë një takimi me studentë në Universitetin e Arteve me temë “Vizioni i OSBE dhe sfidat kulturore”, Borchardt- tha se ecja e ngadaltë e reformës në drejtësi vonon proçesin demokratik në Shqipëri.

 

SPRINT.AL

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?