SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Berisha: Qeveria heshtje kriminale ndaj minatorëve Kinezë.

Në një status në FB e tij , Berisha shkruan se :“aksidentet jane fatkeqesi qe ndodhin ne miniera. Por kjo heshtje kriminale zyrtare dhe mediatike ndaj varrosjes per se gjalli te tre punonjesve ne nje miniere ne Shqiperi nuk ka ndodhur kurre”.

Qeveria, ne vend te njoftimit te perditshem per gjendjen dhe masat, zbaton kodin e territ dhe heshtjes ndersa mediat, ne vend te raportimit direkt nga varreza e te gjalleve per cdo zhvillim, cdo perpjekje per shpetimin e tyre, zbatojne kodin e diktuar nga qeveria”

Berisha e mbyll postimin e tij duke dënuar me ashpërsiën më të madhe këtë qëndrim që ai e cilëson si racist, çnjerëzor dhe të turpshëm të zytarëve, por edhe mediave të vendit ndaj jetës se 3 qytetarëve të huaj që punojnë në dheun e Shqipërisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?