Policia tërheq zvarrë Nënën në sy të fëmijës që qan me ulërima dhe lutje. Video

Banoret në Shkozë, që preken nga projekti i rehabilitimit të Lanës kanë dalë sot në protestë.  Në pjesën e parë të projektit prishen 153 shtëpi. Pas disa oresh proteste, policia ka nderhyre me force per te shperndare protestuesit. Ajo ka shoqeruar dhe nje grua. Ne videon qe po publikon “Gazeta Shqiptare” shihet djali i mitur i […]

Continue Reading

Nga Astrit Patozi: Një kërkesë modeste për miqtë e LSI

Të dashur Luan, Monika, Petrit, Klajda dhe natyrisht ty Ilir, që flet shumë qartë edhe me heshtjen tënde. Po ja bëni të vështirë këto ditë jetën Taulantit, Gramozit, Blerinës, Famirit, e natyrisht edhe Edit, i cili shkëlqen me mosprononcimin e tij. Ata janë nervozë dhe të irrituar, sa nga shpotitë dhe shigjetat tuaja të helmatisura, […]

Continue Reading

Edi Paloka: Nëse pas datës 18 Qershor, Rama do të hyj në zyrë me vota droge, do ta tërheqim zvarrë

Partia Demokratike ka paralajmëruar kryeministrin Rama që të mos guxojë të hyjë në zyrë pas 18 qershorit. Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka kërcënoi se nëse pas kësaj date, Rama do të hyj në zyrë pa marrë votat e shqiptarëve me zgjedhje të lira dhe të ndershme do të përballet me skenarin më […]

Continue Reading