Nga Blendi Fevziu/ Zbulohen të dhëna shokuese

Visho Ajazi, shefi i Shërbimit Informativ Shqiptar, ose siç njihet rëndom, shërbimi sekret, ka dhënë sot dorëheqjen. Dorëheqja, edhe pse burime mediatike thonë që është vendosur të premten, ka qenë e papritur. Ka qenë e papritur për Presidentin Meta, për krerët e partive opozitare Basha e Kryemadhi dhe po ashtu për ish Kryeministrin Berisha që […]

Continue Reading

Zbulohen 211 kg kanabis në Ujin e ftohtë në Vlorë

Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar ” Fillim Vjeshte” Sekuestrohen 211 kg e 700 gr lëndë narkotike Cannabis Sativa. Arrestohet në flagrancë një nga autorët si edhe shpallen në kërkim dy të tjerë. Vijojnë procedurat për verifikimin dhe sekuestrimin e banesës në të cilën u gjet lënda narkotike si edhe të tjera pasuri të cilat […]

Continue Reading

Zbulohet në Kinë miniera më e madhe e arit në histori me vlerë 22 miliardë miliard $

Kinë ka zbuluar depozitimin më të madh ë arit në historinë modernë, pas gjetjes së  gati 380 toni ar në një minierë. Ai u zbulua nga minierat e vendosura në rajonin Laizhou-Zhaoyuan në Kinën Lindore, ku gjenden edhe depozitat më të mëdha të arit në vend, me vlerë 22 miliardë miliard dollare. Sipas “RT”, shtresa e […]

Continue Reading

Ja drejtorët e George Soros që bashkëpunojnë me Romana Vlahutin

Hashtag.al ka konstatuar se dy anëtarë të bordit të këtij projekti të rëndësishëm të BE-së, janë njëkohësisht dhe anëtarë të Bordit Drejtues të Fondacionit për Shoqërinë e Hapur (Soros). Bëhet fjalë për Bernard Zenelin dhe Sotiraq Gugën. Të dy rezultojnë njëherazi dhe anëtarë bordi të Fondacionit Soros, por edhe anëtarë të bordit drejtues të projektit të BE-së […]

Continue Reading