Andi Bejtja: Faktin e ke brënda

Teksa protesta e opozitës që kërkon qeveri teknike për të hyrë në zgjedhje me kushte të barabarta po vazhdon, kryeministri Rama, në monologjet e tij të përjavshme në Facebook, nënvizoi se nuk ka fakte që vërtetojnë se qeveria po tenton të manipulojë zgjedhjet. Përkundrazi, theksoi ai, këto do jenë zgjedhjet më të mira të zhvilluara […]

Continue Reading

Rama nuk lëshon Prengën. KQZ e nxjerr të pastër.

Përmes një konference për mediat zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj, bëri me dije se 19 deputetë të parlamentit të Shqipërisë, kanë shënime dhe deklarime në vërtetimet e gjendjes gjyqësore, ndërsa pjesa tjetër janë të pastër. Ndërkohë sipas KQZ-së, edhe 11 kryebashkiakë nga 61, kanë probleme me ligjin. Deklarata e plotë e zëdhënëses së KQZ-së: Komisioni […]

Continue Reading

Lorisa Ylli: Vendimi gjykatës Durrës le hapësira që anash Torres të ndërtohet.

Sot, per ore te tera prita Vendimin e Gjykates Administrative me shpresen qe asgje sdo kish ndryshuar nga ajo cka u tha ne gjyq. Por shqiptareve nuk ka vetting qe i ben derman. Doli vendimi me nje shtojce specifike ku le hapsire qe anash Torres te ndertohet. Aty ku arkeologjia eshte qe ne kohen e […]

Continue Reading