Agron Shehaj nxjerr blof Ramën/ Publikon videon me plazhet e boshatisura të Vlorës

Agron Shehaj ka publikuar një video në rrjetet sociale ku plazhet e Vlorës janë bosh, pavarësisht se jemi në mes të sezonit turistik. Shehaj shkruan se qeveria Rama, në vend që të merrej me thelbin, është marrë me fasada dhe mashtrime. Ja postimi i Agron Shehajt së bashku me videon e publikuar në rrjetet sociale […]

Continue Reading

Fillon mbjellja e parcelave me kanabis/ Ja ku u gjetën

Të paktën 300 rrënjë të tilla janë asgjësuar ditën e hënë në vendin e quajtur Pylli i Akërnisë. Policia ka arrestuar për këtë vepër, shtetasin V.M, 47-vjeç me profesion roje, ndërsa është arrestuar në flagrancë edhe shtetasi V.Nune 61 vjeç, banues në Novoselë. Njoftimi i Policisë: DVP.Vlorë Policia ditën e djeshme në vendin e quajtur […]

Continue Reading

Rama largohet nga Tirana/ Frikë nga protesta e opozitës. Ja ku ka shkuar

“Kryeministri Rama planifikon largimin nga Tirana duke shmangur protestën e opozitës që pritet të nisë në orën 11:00 dhe ende nuk ka një orë përfundimi… Ashtu si në dy protestat e tjera të mëparshme, atë të Kukësit, ku Rama u “strehua” në Vlorë, këtë radhë ka zgjedhur Qarkun e Beratit, ku pritet të shkojë në […]

Continue Reading

Rama nga Vlora njofton vendosjen e një tjetër rruge me pagesë

Teksa në Rrugën e  Kombit protestohej dhe kishte përplasje të forta mes qytetarëve dhe forcave të policisë, përfshi edhe FNSH-në, Kryeministri Edi Rama nga Vlora njoftoi vendosjen e një tjetër rruge me pagesë përmes një takse, e cila do të shërbejë sipas tij për mirëmbajtjen, ashtu sikundër për rrugën Durrës-Kukës. Rama tha se së shpejti […]

Continue Reading

Xhafaj emëron Drejtor të SHÇB-së ish Gjyqtarin e shkarkuar nga KLD

Para se te emerohej Drejtor i SHÇB-se ne ministrine e Brendshme nga ministri Xhafaj, Agim Hysi ka qene gjyqtar ne Vlore dhe Gjirokaster. Sipas mediave te kohës thuhet se ai ka liruar te arrestuar që kanë grabitur me armë dhe trafikantë droge, ndaj dhe është shkarkuar nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë. E ka apeluar shkarkimin […]

Continue Reading

Aksident i rëndë në Vlorë, makina përplas një fëmijë 4 vjeç.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës, ku një makinë ka aksidentuar një fëmijë 4-vjeç. Fëmija dyshohet se i ka ikur të ëmës nga duart dhe më pas është shtypur nga automjeti. Fëmija është transportuar për në spital, por ende nuk bëhet e ditur gjendja e tij. Ndërsa drejtuesi i mjetit është […]

Continue Reading

Bandat/ Krisma armësh janë dëgjuar pak minuta më parë në Vlorë.

Krisma armësh  në lagjen Çole. Kjo lagje njihet edhe si zona ku ka një influencë të madhe edhe Zani Çaushi. Paraprakisht mësohet se ka një përplasje me armë mes dy grupeve kriminale në këtë zonë. Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes. Nuk ka informacione per persona të plagosur. Dy grupet kane qene duke udhetuar […]

Continue Reading

Nga Vlora po vijnë me targat e makinës së bandës Tahiri-Habilaj. Plasi tepsia e Ramës.

Nga Vlora po vijnë me targat e makinës së bandës Tahiri-Habilaj. Ndërsa në sheshin kryesor Skenderbej kanë vendosur foton e 17 vjeçarit i cili u vra te plehrat e Tiranës. Nga Durrësi po vijnë paratë e të vëllait të Ramës, Olsit. Mësohet se opozita ka prodhuar një numër të madh tepsish të tilla me foton […]

Continue Reading

Kryemadhi: Lungomare u kthye në Lungopare. VIDEO

Kryetarja e LSI-së, deklaroi nga Vlora se Edi Rama po tenton të kapë sistemin e drejtësisë dhe çdo institucion tjetër të shtetit për të shantazhuar dhe kërcënuar shqiptarët, në mënyrë që ti mbajë të nënshtruar. Kryemadhi tha se e gjithë kjo do t’i kthehet Ramës në një revoltë. Në një takim me strukturat e LSI-së […]

Continue Reading

Tragjike/ Rrjedhje gazi në një apartament në Vlorë. Dy viktima

Nje rrjedhje gazi ka ndodhur pak me pare ne nje apartament ne Vlore. Dyshohet se ka dhe viktima. Nga raportimet e para informohemi se ka dy viktima. Viktimat dyshohet se jane nje cift te moshuarish. Policia ka mberrit ne vendngjarje dhe ka rrethuar zonen perreth apartamentit. Akoma nuk behen me dije emrat e dy te […]

Continue Reading

Dritan Leli pendohet dhe tërhiqet nga tenderi

Në një dokument të publikuar nga Tpz.al, thuhej se tenderi në fjalë kishte objekt “blerje makine për administratën”, me një fond limit 6.666.667 lekë pa tvsh, ndërsa kohëzgjatja e kontratës për ekzekutimin është deri në 10 ditë nga lidhja e kontratës. Ndërkohë sot Gazeta Express u interesua pranë Bashkisë së Vlorës për të mësuar më […]

Continue Reading

Në Vlorë lëvizet vetëm me gomone e helikopter

Ura e Mifolit dhe të gjitha zonat përreth saj, përbëjn pikën kyçe ku janë përqendruar forcat e Emergjencave Civile dhe të ushtrisë, pasi aty situata ka marrë përmasa të frikshme. Gjendja ka përshkallëzuar në një fazë që nuk ishte parashikuar as nga autoritetet, teksa lumi Vjosë vijon të fryhet, duke marrë përpara gjithçka gjen. Siç […]

Continue Reading

Gjëndje alarmante: Nga nesër, mundësi përmbytje me prurje shumë të larta në 2 qarqe

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit njofton se përgjatë datave 30.11.2017 dhe 1 e 2.12.2017 priten reshje shumë intensive, pothuajse në të gjithë territorin, por edhe jashtë kufijve shtetërore në basenin e lumit Vjosa. Reshjet maksimale i kalojnë vlerat e 100 mm në 24 orë. Nga llogaritjet e fundit këto reshje mund të sjellin […]

Continue Reading

Çështja Tahiri/ Pas oficeres B. dalin edhe disa dëshmitarë të tjerë

Në Drejtorinë e policisë së Vlorës, tashmë duket se janë edhe disa persona të tjerë që kanë dëshmuar gjerë e gjatë mbi trafikun e drogës dhe implikimin e një sërë drejtuesish të lartë të policisë, oficerë e deri tek implikimi i vetë ish-ministrit. Prokuroria e Krimeve të Rënda, duke parë nxjerrjen e sekretit hetimor që […]

Continue Reading

Basha ka përgëzuar Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe SHISH për operacionin e djeshëm në Vlorë. Video

Gjatë një dalje para selisë së PD-se, Basha ka përgëzuar Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe SHISH për operacionin e suksesshëm në Vlorë, ku u kapën 4.5 ton kanabis sativa. Ja fjala e Lulzim Bashës: Përgëzim për prokurorinë e Krimeve të Rënda e SHISH, si dhe partnerët e huaj, që bënë të mundur kapjen e […]

Continue Reading