E dinit që patëllxhanët janë shumë ushqyes, por këto 6 arsye nuk ua kishin thënë.

Patëllxhanët janë shumë ushqyes dhe i bëjnë mirë shëndetit tonë të përgjithshëm. Ata janë një burim i pasur i vitaminave dhe fibrave. Shumë dietologë, sipas “naturehealthandbeauty.com” sugjerojnë që njerëzit të konsumojnë patëllxhanë në baza ditore. E dinit që patëllxhanët janë shumë ushqyes, por këto 6 arsye nuk ua kishin thënë. 1. Konsumi i patëllxhanëve në mënyrë […]

Continue Reading

Kapen me 4 milion euro kokainë dhe 233 mijë euro në xhep dy vëllezër

Sipas nje njoftimit zyrtar, bëhet fjalë për dy vëllezër, të papunë, të cilët janë marrë me transportin e lëndëve narkotike të blera në Holandë. Dy vëllezërit përdornin një makinë e cila kishte ngjallur dyshime gjatë kontrolleve rutinë të Guardia di Finanza në zonë, për zbulimin e trafiqeve ilegale. Hetimet e vazhdueshme zbuluan një ndërtesë në […]

Continue Reading