Basha takon kryetarët e degëve të PD, merret vendimi për protestën

40 ditë nga protesta e opozitës në çadër është marrë vendimi që ajo të vazhdojë. Lajmi u bë e ditur nga Partia Demokratike e cila tha se kryetari Basha ka takuar sot kryetarët e sekretarët e degëve të PD-së.  “U konkludua se nuk ka asnjë tërheqje nga objektivat dhe kërkesat e opozitës”, thuhet në njoftim. […]

Continue Reading

Opozita vendos zyrtarisht: Jo regjistrimit në KQZ

Partitë e koalicionit opozitar kanë zyrtarizuar sot vendimin se nuk do të lejojnë në Shqipëri zgjedhje fasadë, zgjedhje të kapura nga krimi dhe paratë e drogës. Me një kërkesë zyrtare dërguar KQZ-së, partitë e koalicionit opozitar kanë vënë në dijeni se nuk do të paraqesin kërkesë për t’u regjistruar si subjekte zgjedhore, dhe as si […]

Continue Reading