Pse Tahiri sulmoi Fatmir Xhafën?

Në daljen e fundit të Saimir Tahirit si deputet i Kuvendit ra në sy se sulmet i kishte të baraslarguara njëlloj si për opozitën ashtu dhe për pasardhësin e tij në Ministrinë e Brendshme, Fatmir Xhafaj. Tahiri kishte dy rezerva kryesore ndaj pasardhësit e tij. E para, se përse Xhafaj kritikoi policët e inkriminuar. Sipas […]

Vazhdo të lexosh

Zbardhet takimi Rama-Krichbaum. Pse u ndërpre mbledhja, kur Rama bërtiste: Gënjeshtër! Gënjeshtër!

Takimi i Edi Ramës në Bundestag ka shkuar edhe më keq sesa u raportua mbrëmë. Deputetët gjermanë i dhanë fund seancës dëgjimore me kryeministrin e Shqipërisë, pasi ai ka ngritur zërin duke thënë: “Lie! Lie!”, që në shqip përkthehet “Gënjeshtër!” Po çfarë e ka nervozuar deri në këtë pikë Kryeministrin Rama, sa të detyrojë deputetët […]

Vazhdo të lexosh

Tahiri/ Ja pse kam heshtur deri tani

Pas deklaratës së bërë për gazetarët pasi doli nga Kuvendi, Tahiri ka vendosur të reagojë sërish, këtë herë në Facebook. ‘Kur gjyqin moral ta ben djalli…keshtu quhet ajo qe degjoj cdo dite nga goja e kujt ka qeverisur 25 vjet duke vrare e duke vjedhur per pushtet. Pas thuajse 6 muajsh, shkova ne Parlament. Kush […]

Vazhdo të lexosh

Sali Berisha filmon Saimir Tahirin në Kuvend. Ja çfarë shkëmbyen mes tyre.

Deputetët e opozitës kanë braktisur Kuvendin në mënyrë publike pasi në sallë ka hyrë deputeti Saimir Tahiri. Ish-kryeministri Sali Berisha është ngritur i pari, duke mos pranuar që deputetët të qëndrojnë së bashku me Saimir Tahirin në një sallë bashkë. Të gjithë deputetët e opozitës janë ngritur e larguar nga Kuvendi, ndërsa ish-kryeministri Berisha ka […]

Vazhdo të lexosh

Rama se lëshon sërish Tahirin/ Të paktën një provë. Jo dhjetë. Një të vetme.

Rama është pyetur nga gazetarët në konferencën me Mogherinin në lidhje me Tahirin. Kryeministri këtë herë gjeti shpëtim tek Komisioni i Venecias. Sipas tij, qeveria dhe mazhoranca kanë zbatuar ‘pikë për pikë rekomandimet e Komisionit të Venecias’. ‘Është shumë e rëndësishme të shpjegojmë se në rastin e Saimir Tahirit kuvendi dhe shumica qeverisës ka zbatuar […]

Vazhdo të lexosh

Basha/ ‘Çfarë lidhje ka ky regjim që liron Orest Sotën dhe mban në burg Florin Onuzin, babin e tre fëmijëve pasi i kanë terrorizuar fëmijët.

Lulzim basha, e ka cilësuar një vendim të një regjimi diktatorial, vendimin e dhënë sot nga Gjykata e Tiranës për 23 protestuesit e ndaluar. Basha tha se sot të gjithë shqiptarët po shohin se si ky regjim diktatorial, po privatizon Shqipërinë. Ai ju ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të ngrihen dhe të protestojnë për […]

Vazhdo të lexosh

Pse Prokuroria mbron njerëzit e Edi Ramës?

Partia Demokratike u është rikthyer dje akuzave të forta ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Pas daljes së detajeve të reja nga përgjimet e dosjes italiane për bandën e “Habilajve”, të njohur si kushërinj të ish-ministrit, selia blu kërkoi dje arrestimin e ish-ministrit. Nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj iu referua dokumenteve italiane, […]

Vazhdo të lexosh

Eno Bozdo/ Sikur i njëjti zell të tregohej vetëm një vit me parë me kryetarët e bashkive, të paktën 7 prej tyre, përfshirë dhe Veliajn, do ishin sot në pranga.

Mund të dalë e gjithë Policia në konferencë shtypi. Por Tahiri dhe njerëzit e tij janë njollë që nuk lahet. As Gjushët, Bushët, Lalët, Shullazët, Roshët e sa e sa të tjerë. As droga që përmbyti Shqipërine, as kriminelët ne Kuvend dhe administratë. As edhe 613 kg kokainë që mund te destabilizojnë Italinë, e jo […]

Vazhdo të lexosh

Basha reagon pas arrestimit të Fran Frrokaj. Video

Lulzim Basha ka reaguar sot për herë të parë në lidhje me arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj. Nuk mund të ketë drejtësi selektive, që një grusht kryebashkiakësh të korruptuar të kësaj qeverie të mos dalin para drejtësisë-tha Basha. Ja se çfarë tha Lulzim Basha: Nuk mund të drejtësi nëse Dako, Tahiri, Ahmetaj, Sejdini […]

Vazhdo të lexosh

Deklaratë e Partisë Demokratike

Makina e propagandës së Edi Ramës ka prodhuar dje një shkrim me pagesë në një media të majtë të dorës së dytë për të shpifur për financimin e Partisë Demokratike. Shkrimi është qesharak për nga përmbajtja dhe skandaloz për nga fallsifikimi i fakteve dhe kapërcimet logjike. Shkrimi është produkt i një fushate të gjerë që […]

Vazhdo të lexosh