Basir Çollaku SMS për Ramën/ Po të isha në Amerikë do e vrisja!

Po  të isha në Amerikë do e vrisja/sms për Ramën Z.Rama, zelltarët po kapërcejnë racionin e dhënë. Eja të gjejmë bashkë “fotografin” tim. Në punën time të gjatë në medie, tashmë mbi 20-vjeçare, AND të së vërtetës, kam një thënie të një gazetari argjentinas. “….Dua të lajmëroj maskarenjtë e kësaj bote, se nuk përfaqësoj interesat […]

Vazhdo të lexosh

I akuzuar se i ka shërbyer agjenturave të huaja/ Artur Meçollari emërohet Komandant i Forcës Detare të vendit.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë të ditur sot ngjitjen në krye të njërit prej posteve më të rëndësishme të vendit, Komandës së Forcës Detare, të një personi të akuzuar se i ka shërbyer agjenturave të huaja. “Spiuni Artur Meçollari emërohet nga Zografi, bis de facto Komandant i Forcës Detare të vendit”,njofton dhe komenton me ironi, […]

Vazhdo të lexosh

Çollaku/ Ministri i Jashtëm e pranon. Partnerët strategjikë të alarmuar nga prania e një individi të akuzuar si agjent shërbimesh të huaja

Ministri i Jashtem e pranon… Partneret strategjike te alarmuar nga prania e nje individi te akuzuar si agjent sherbimesh te huaja,ne grupin negociator me Greqine !!! Per sqarim: Gjate seances komisionit te jashtem Ditmir Bushati,pohoi se partneret strategjike kane shkuar ne zyren e tij te alarmuar per individin e akuzuar si agjent sherbimesh te huaja. […]

Vazhdo të lexosh

Berisha/ Një spiun i shërbimeve të huaja, negociator për detin me Greqinë

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar superskandal, mënyrën dhe njerëzit që Qeveria shqiptare ka zgjedhur për të negociuar marrëveshjen me Greqinë për kufirin detar, pasi në bisedime janë përfshirë agjentë të shërbimeve të huaja sekrete.  Deklarata ‘bombë’ e Berishës u bë haptazi para mediat me emrin e personit që Qeveria ka përshirë zyrtarisht në negociata. “…Ky […]

Vazhdo të lexosh

Si e njoha Visar Zhitin dhe kush është P.V. që e denoncoi. Flet Maks Rakipaj që ka qënë në burg me Visar Zhitin

Fatmira NIKOLLI   Në një intervistë të gjatë për “GSH”, poeti Visar Zhiti i hodhi poshtë pretendimet e presidentit Nishani se ai ka qenë bashkëpunëtor i administratës së burgut të Spaçit. Duke folur për mosdekretimin e tij si ambasador, kreu i shtetit tha se ai kishte sinjalizime nga ish-i përndjekuri P.V. se sshkrimtari ishte “bashkëpunëtor” […]

Vazhdo të lexosh