Ja sa përfitoi Skënderbeu pas kualifikimit

Skuadra e Skenderbeut e  drejtuar nga Ilir Daja arriti të përsëritë suksesin e vitit 2015, pasi barazoi pa gola ndaj Dinamos së Zagrebit por u kualifikua falë golit në fushën kundërshtare pasi ndeshja në Kroaci përfundoi me rezultatin 1-1. Pas këtij kualifikimi skuadra korçare ka përmirësuar ndjeshëm financat pasi në total ka arkëtuar plot 3.3 […]

Vazhdo të lexosh

Ultrasit kroatë tërbohen në ‘Elbasan Arena’. VIDEO

Pas përfundimit të ndeshjes, në stadiumin “Elbasan Arena” ka filluar festa e merituar e korçarëve, të cilët janë përshëndetur me të gjithë tifozët e pranishëm duke bërë xhiron e nderit në stadium. Ndërsa futbollistët shqiptarë gëzoheshin, për ata të Dinamos së Zagrebit ka filluar “gjyqi’, nga tifozët e pranishëm kroatë, të cilët kanë pasur kontestime […]

Vazhdo të lexosh

Komisioni i Etikës do të mblidhet sot për të shqyrtuar dosjen ‘Skënderbeu’

Ditën e sotme Komisioni i Etikës do të mblidhet për të shqyrtuar dosjen “Skënderbeu” ku skuadra korçare akuzohet për trukim ndeshjesh duke rrezikuar edhe rënien nga Kategoria Superiore. Bëhet fjalë për çështjen e dënimit që ju dha verën e kaluar klubit korçar nga UEFA, me organizmin kontinental që e përjashtoi Skënderbeun për një vit nga […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kastriot Myftaraj/ Enea Jorgji është Edi Rama

Asgjë e ngjashme me penalltinë e mohuar ndaj Latifit në ndeshjen “Kukësi”- “Skënderbeu” nuk është bërë në favor të “Skënderbeut”, aq më tepër në ndeshje vendimtare, në kohën që rivalët e “Skënderbeut” ankoheshin se klubi korçar kishte mbështetje qeveritare. Nëse “Skënderbeu” ka pasur mbështetje politike para vitit 2013, asnjëherë nuk ka ndodhur që Presidenti i […]

Vazhdo të lexosh

Degjeneron në dhunë dhe gurë ndeshja Luftëtari-Skënderbeu. Policia hyn në fushë. Video+Foto

Tifozërite e të dyja kampeve janë perplasur pas përfundimit të sfidës me Luftëtarit dhe Skënderbeut ku miqte fituan me rezultatin 0 me 1, Pas vërshëllimës të fundit të gjyqtarit, gjirokastitët tentuan të përleshen me tifozërinë udhëtuese duke shkaktuar tension në stadium. Tifozat korçarë treguan shenja qytetarie, ndërsa policia i mori menjëherë në mbrojtje , duke […]

Vazhdo të lexosh

Partizani-Skënderbeu përballja kryesore

Partizani që kryeson renditjen sëbashku me Kukësin do të presë në “Selman Stërmasi” kampionët e Skënderbeut. Një duel mes rivalësh që mund të përcaktojë jo pak në luftën për titull. Të kuqtë vijnë në këtë takim me vetëm një dyshim që ka të bëjë me gjëndjen fizike të Mazrekajt, megjithatë pritet që anësori të jetë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Edison Ypi: Republika e re

Republika e re që do realizojë Lul Basha pas kompozimit të qeverisë teknike, është e vetmja mundësi që ka mbetur për të evituar rreziqet serioze që kërcënojnë vendin. Republika e re e Lul Bashës do jetë vendi i shqiptarëve të qytetëruar që besojnë tek puna, dija, nderi, rregulli, Ligji, respekti, ruajtja e vlerave, do jetë […]

Vazhdo të lexosh