Mediat serbe: “Mercenarët e Sorosit” po ndihmojnë shqiptarët

Një pjesë e mdiave serbe të kontrolluara nga qeveria po akuzojnë faktorin shqiptar për destabilizimin e Maqedonisë. Ndërsa institucionet në Shkup janë mbushur me flamuj të Maqedonisë si karshillëk ndaj shqiptarëve dhe prej tre ditësh përkrahës së VMRO-së së Gruevskit po protestojnë në mbarë vendin me parrulla anti shqiptare, duket se mediat në Beograd kanë […]

Continue Reading

Skandal: “Shqiptarët hanë bukë me grurë që përdoret për kafshët

Mielli për prodhimin e bukës që vjen në Shqipëri nga Serbia prodhohet nga gruri që përdoret për kafshët. Niveli i proteinave të grurit është 10.5%, ndërsa standardi që duhet të ketë mielli për prodhimin e bukës duhet të ketë nivelin e proteinave 12%. Adi Haxhiymeri, prodhues mielli, zbardh problemet që ka buka që konsumojnë shqiptarët […]

Continue Reading

Nga Kastriot Myftaraj: Pasoja e hidhur në Maqedoni e politikës të imperializmit shqiptar të Edi Ramës

Në periudhën paskomuniste, fabrika ndërkombëtare sorosiane e ideve përvetësoi thënien e studiuesit britanik të shekullit XVIII Samuel Johnson për patriotizmin e rremë, duke e bërë “Nacionalizmi është streha e fundit e maskarait”. Në të vërtetë, kjo thënie shkon mirë për sorosianët që duan të shtiren si nacionalistë, e zhvilluar kështu: “Imperializmi është streha e fundit […]

Continue Reading

Nga Arian Galdini: O ju shqipmedia e ju shqipshkronjës që mbroni Gruevskin dhe Ivanovin, o ju të shitur a trushkulur

Lexoj media shqip e shkronjes shqiptare, qe fajesojne Platformen shqiptare si shkak te krizes ne Maqedoni. Keto media shqip e keta shkronjes shqiptare, ose jane trushkulur, ose jane te paguar, se ndryshe nuk shpjegohet dot. O ju shqipmedia e ju shqipshkronjes qe mbroni Gruevskin dhe Ivanovin, o ju te shitur a trushkulur, Fiksojeni mire ne […]

Continue Reading

Ja lodrat erotike që kanë blerë më shumë shqiptarët tek dyqanet e sex-shop

Armida dhe Chaiza janë prezantuar për publikun shqiptar me një sex-shop. Të ftuara në një studio televizive, dy vajzat prezantuan produktet që do të shisnin, por nga ana tjetër rrëfyen edhe për jetën e tyre seksuale. Natyrisht që, për tema të tilla, reagimet do të priteshin. Në intervistën dhënë për “Vip Pages” të “Gazeta Shqiptare”, […]

Continue Reading