Rama dhe Manastirliu prezantojne autoambulancat e reja në shërbim të Urgjencës Kombëtare.

Kryeministri Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë prezantuar autoambulancat e reja në shërbim të Urgjencës Kombëtare. Teksa ka prezantuar 36 autoambulancat e reja, Rama ka ironizuar duke thënë se nëse pandemia do të kishte rënë nën qeverisjen e opozitës apo LSI-së do të ishte hata e ka cilësuar ai. “Me 36 autoambulancat e […]

Vazhdo të lexosh

Tabaku: Rama mendon për oligarkët edhe kur ekonomia humbet 1 mld euro

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Tabaku shkruan se qeveria dështoi t’i përgjigjej në kohë krizës së shkaktuar nga tërmeti, dështoi dhe të siguronte ndihmën e duhur njerëzore dhe ekonomike ndaj biznesit dhe qytetarëve përgjatë pandemisë. Tabaku ka publikuar të dhënat e INSTAT sipas të cilës rënia ekonomike në vend për 3 mujorin […]

Vazhdo të lexosh