Meta takohet me kryebashkiakun e Vienës, Häupl: Mirëpresim çdo program mbështetës për Tiranën

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta priti sot Kryetarin e Bashkisë së Vienës, z. Michael Häupl, të cilit i uroi mirëseardhjen në këtë vizitë të parë të tij në Tiranë. Meta vlerësoi rolin historik të z. Häupl në krye të Bashkisë së Vienës që prej vitit 1994 dhe vuri në dukje se bashkëpunimi mes Vienës […]

Continue Reading

Meta pret N/Sekretarin e Italisë për Politikën e Jashtme,

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta priti sot Nën-Sekretarin e Shtetit për Politikën e Jashtme dhe Bashkëpunimin Ndërkombëtar të Italisë, z.Vincenzo Amendola, me të cilin biseduan për zhvillimet e fundit politike në vend dhe marrëdhëniet dypalëshe. Nga ky takim, Meta gjeti rastin t’i japë edhe një mesazh, politikës shqiptare. Ilir Meta theksoi se zhvillimi demokratik, ekonomik e […]

Continue Reading

Berisha: Ja kush janë kriminelët që Rama pret në zyrë

Në fjalimin e tij sot në çadrën e protestës, Berisha tha shprehimisht: “Çfarë ndodhi këto 4 vite?! Të gjitha bandat, një nga një, të cilat ne, 204 grupe kriminale i arrestuam dhe i çmontuam, që i vendosëm para ligjit, për ç’ka u anëtarësuam dhe në NATO, Edi Rama një nga po i nxjerr nga burgu. […]

Continue Reading