Kryemadhi Ramës: Më mirë të kesh në krah një këngëtar se sa një vrasës

Monika Kryemadhi i është kundërpërgjigjur deklaratave të sotme të Edi Ramës. Duke folur nga Pogradeci, në një takim me strukturat e LSI-së, Kryemadhi tha se ‘kriminelet që Edi Rama ka zgjedhur për ti patur në krah nuk kanë për ta mbrojtur dot’. ‘Epoka e sundimit të krimit të organizuar do të marrë fund. Më mirë […]

Continue Reading

Letra e lamtumirës së 59-vjeçarit që tentoi të vetëvritej

Një 59-vjeçar tentoi të vetëvritej sot në Pogradec, duke qëlluar veten me pistoletë. Ai mbeti i plagosur rëndë dhe është dërguar në spital për të marrë ndihmë më të specializuar mjekësore dhe ndodhet në gjendje të rëndë. 59-vjeçari L.F kishte lënë edhe një letër lamtumire, ku shkruante arsyet përse po ndërmerrte aktin ekstrem. BalkaWeb ka […]

Continue Reading

Reagon kryebashkiaku i Pogradecit. Kapri: Nuk kam pasur asnjë problem në të kaluarën time

Dua të komunikoj me publikun, në lidhje me një lajm të pavërtetë që po shpërndahet në media pa u ndalur, edhe pse nuk ka asnjë fakt, dhe asnjë bazë ku të qendrojë. Unë si i zgjedhur në këtë detyrë të lartë, jam i hapur dhe respektoj cdo ligj të vendit, dhe madje e vlerësoj shumë […]

Continue Reading