Serbët e Partizanit/ Morëm leje nga UEFA për thirrjet kundër Kosovës

Plot 98 kamera sigurie dhe rreth 1700 forca policore për të monitoruar situatën, por nuk kanë penguar ndoshta vetëm futjen në fushë apo hedhjen e sendeve nga tifozët serbë në stadiumin “Hum” të Beogradit, sepse skenari tjetër që kishin përgatitur ultrasit e Partizanit, pra “Grobari”, ose “varrhimësit”, ka dalë në perfeksion: “Kosova është Serbi!” është […]

Vazhdo të lexosh

Skënderbeu sot ora 19.00, në Beograd me “Partizanin”

Ekipi shqiptar i “Skenderbeut” ndeshet me “Partizanin” e Beogradit. Në një mobilizim jo të zakonshëm të forcave të sigurisë dhe me praninë e shtuar të agjentëve për një ndeshje futbolli, Skënderbeu preku mbrëmë tokën serbe në vigjiljen e sfidës së Europa League. Tifozat e “Partizanit” të Beogradit njihen edhe nga UEFA, si famëkeq, bile ky […]

Vazhdo të lexosh

Skënderbeu-Partizani Beogradit/ 100 mijë euro për fitoren dhe 50 mijë për barazimin.

Skënderbeu do të presë të enjten në “Elbasan Arena” skuadrën e Partizanit të Beogradit në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Europa Leagues. Presidenti Ardjan Takaj konfirmoi për “Panorama Sport” vendimin që ka marrë sa i përket premios e cila qëndron e pandryshuar, 100 mijë euro për fitoren dhe 50 mijë për barazimin. […]

Vazhdo të lexosh