Më 24 prill vjen në Tiranë negociatori ndërkombëtar

Eurodeputeti gjerman David McAllister i cili mban dhe postin e zëvendës­presidentit të Partive Popullore Europiane pritet të jetë në rolin e negociatorit mes Bashës dhe Ramës. Ndërmjetësimi ndërkombëtar i PPE-së është kërkuar nga PS e LSI. PD dhe PS kanë caktuar Oerd Bylykbashin dhe Taulant Ballën  si negociatorë në funksion të zgjidhjes së krizë politike […]

Continue Reading