Nafta në Gjermani 30 % më lirë se në Shqipëri

Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka publikuar të dhënat e fundit për cmimin e naftës në Gjermani që aktualisht shitet 30 % më lirë se në Shqipëri ndërkohë që pagat e gjermanëve janë 6 herë më të larta se tonat. Ish-Kryeministri thotë se Edi Rama njeh vetëm një gjuhë, atë të mosbindjes civile. Ja postimi i plotë Çmimi […]

Continue Reading

Basha premton: Në asnjë vend të Ballkanit, nafta nuk do të jetë më e lirë se në Shqpëri. Video

Në asnjë vend të Ballkanit, nafta nuk do të jetë më e lirë se në Shqpëri’. Ka qënë ky një nga premtimet e forta që kryetari i PD-së, Lulzim Basha, iu ka bërë sot fermerëve shqiptare nga Zvezda e Korçës. Duke shpalosur programin e tij të posaçëm për të zhvilluar bujqësinë, Basha renditi njerin pas tjetrit […]

Continue Reading

Nafta kap rekordin minimal në botë, shqiptarët vazhdojnë të poshtërohen me çmime skandaloze.

Çmimi i naftës ka rënë me pothuajse 3 pikë përqindje, duke kapur nivelin më të ulët të pesë muajve, pas shqetësimeve në rritje se mbioferta botërore e naftës uli fitimet, që kur OPEC nënshkroi marrëveshjen për të ulur prodhimin. Nafta bruto sot tregtohej në nivelin 44.92 dollarë për fuçi, 60 cent më pak. Kontratat e […]

Continue Reading

Ja si futet nafta në Shqipëri dhe Kosovë.

Gazetarët e “Fiksit”, në bashkëpunim me kolegët e televizionit “Rrokum TV” në Kosovë, verifikuan këto certifikata në Entin italian të Akreditimit, ku rezultoi se “Intertek”-u nuk është i akredituar për analizat e cilësisë së naftës dhe gazit. Gazetarët zbuluan një certifikatë të lëshuar nga trupa e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë e Kosovës, e cila […]

Continue Reading

Çmimet e naftës kanë shënuar rritje të frikshme. 1 l naftë 172 lekë

Çmimet e naftës kanë shënuar rritje ditët e fundit me 4-5 lekë për litër tek operatorët më të mëdhenj, duke reflektuar shtrenjtimin e naftës në tregjet ndërkombëtare. Kastrati, operatori më i madh në treg, e shet naftën me 172 lekë dhe benzinën me 173 lekë, më një rritje prej 4 lekë për litër. Edhe Eida, […]

Continue Reading