Ministrja e Arsimit pezullon nga puna Drejtoren e Arsimit të Vlorës/ Paralajmëron Sekretarin e Përgjithshëm të MAS

Ministria e Arsimit dhe Sportit, znj. Mirela Karabina ka kërkuar sot, pezullimin e menjëhershëm nga puna të Drejtores së Drejtorisë Arsimore Rajonale Vlorë, znj. Albana Hodaj dhe i ka dërguar edhe një paralajmërim për mosbashkëpunim, Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndrecës. MAS njoftoi se “pezullimi i drejtueses së DAR Vlorë ka ardhur si pasojë e kundërshtimit […]

Vazhdo të lexosh

Reagon Ministrja e re/ Lajme të pavërteta. Nuk do të firmosë asnjë tender deri në fund të mandatit

Pas lajmeve të pavërteta që qarkulluan në mediat qeveritare se ditën e parë të punës e kishte nisur me një tender, ka reaguar vet ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhulieta Kërtusha. Përmes një njoftimi për mediat, Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë bën me dije se ministrja Kërtusha ka shfuqizuar urdhrin e ish-ministres Olta […]

Vazhdo të lexosh

Rama ju bën qefin veteranëve dhe gjithë ish-komunistëve. Restauron godinën ku u mbajt Kongresi i Përmetit më 24 maj 1944.

Edi Rama, po përpiqet të investojë edhe në “koshin e votave” të veteranëve dhe gjithë ish-komunistëve dhe pasardhësve të tyre. Në këtë kuadër ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka qenë dje në Përmet, për të prezantuar projektin për restaurimin e godinës, ku u mbajt Kongresi i Përmetit më 24 maj 1944. Ajo aktualja është e […]

Vazhdo të lexosh