Pse sulmohet Ilir Meta për shkarkimet e ministrave nga Kryeministri?

Edi Rama largoi katër ministra të kabinetit dhe të katër ishin përfaqësues të PS. Edhe me parë kur LSI-ja ka kërkuar zëvëndësimin e ministrave të saj, përjashtuar Ylli Manjanin, kryeministri nuk ka kërkuar shpjegime, por ka zbatuar marrëveshjen mes PS-LSI. Ndryshimet në një kabinet qeveritar përherë marrin debate e hamëndje të ndryshme. Është normale në […]

Continue Reading

Ja tre ministrat që u janë bërë video në Santa Quaranta të Balilit

Në një status në “Facebook” Berisha shkruan se, Saimir Tahiri, Damian Gjiknuri dhe Ilir Beqja janë tre ministrat që janë filmuar me të dashurat e tyre te hoteli i Klement Balilit. Berisha i referohet deklaratës së ish-ministrit të drejtësisë Ylli Manjani, dhënë edhe dje për dritare.net, ku tha se ai vetë ka parë videot që […]

Continue Reading

Ylli Manjani: Kam parë videot e Ministrave me të dashurat në hotelin e Balilit

Në një intervistë për Rudina Xhungën në emisionin “Dritare” ai pranoi se shkarkimin ia komunikoi vetë Ilir Meta. Manjani thotë se nuk ka pasur asnjë kontakt me Edi Ramën, as për dorëheqje, as për shkarkim. “Misioni im, si ministër, ishte vetëm një, të vendos standardin e sjelljes publike të ministrit. Këtë mandat më dhanë dhe […]

Continue Reading