Itali, u gjetën 2.4 ton marjuanë. Trafikantët shqiptarë plagosin shefin e policisë italiane

Një italian dhe tre shqiptarë janë ndaluar nga karabinierët gjatë aksionit, ku mbeti i plagosur shefi i policisë. Kanë përfunduar të gjithë në burg, pas një operacioni policor të ngjashëm me aksionet kundër mafias. Gjithçka nisi me një kontroll në rrugë, mesnatën e së enjtes shkruajnë mediat italiane. Furgoni me dy persona në bord nuk […]

Vazhdo të lexosh

Kapen në Itali 2.2 ton kanabis sativa të nisur nga Durrësi. As ushtria nuk ka çfarë ti bëjë kësaj katrahure.

Një tjetër goditje të madhe ka bërë dogana italiane. Një sasi prej 2.2 ton kanabis sativa janë sekuestruar në portin e Ankonas. Droga është gjetur në një kamion i cili kishte ardhur nga Shqipëria dhe ishte nisur nga porti i Durrësit, shkruan SYRI.net. Sipas medias italiane, në pranga janë vendosur 3 persona, por nuk është […]

Vazhdo të lexosh