70 vjeçari kryen mardhënie sexuale me një vajzë me të meta mendore. Video

Një djalë nga qyteti i Lezhës që kishte dalë në ballkonin e shtëpisë së tij, tregon se pa poshtë pallatit që skenë që e la pa fjalë. Ai thotë për “JOQ” se një vajzë rreth të 20-ave po kryente marrëdhënie seksuale me një të moshuar rreth të 70-ve. Ky i fundit, sipas të riut, i […]

Continue Reading

KLSH kallëzon në Prokurori 2 ish-drejtorë të prefekturës së Lezhës

Kontrolli i Lartë të Shtetit njoftoi se pas auditimit të Prefekturës së Lezhës për periudhën 1 janar 2013 deri më 31 dhjetor 2016, ka konstatuar shkelje dhe parregullsi të dispozitave ligjore në fuqi në fushën e trajtimit të vlefshmërisë dhe ligjshmërisë të titujve të pronësisë mbi tokën bujqësore (AMTP), ndër të cilat më kryesoret janë: Në 20 raste […]

Continue Reading

Kaubojsi – Ramës: Do të shkatërroj në Lezhë ty, bashkë me listën tënde të turpit

Eduart Ndocaj, i cili tashmë i është bashkuar opozitës, ka reaguar në Facebook kundër Kryeministrit Edi Rama. Ndocaj i është përgjigjur Ramës për fotomontazhin e djeshëm që kishte bërë për Republikën e Re, ku kishte përfshirë edhe vet deputetin “kaubojs”. Deputeti Ndocaj ka sfiduar Kryeministrin Rama se do ta mundë në Lezhë. Ja se çfare […]

Continue Reading

Sekuestrohen 400 kg kanabis në një operacion masiv në Lezhë

Forca të shumta policie kanë filluar operacionin në orët e para të mëngjesit dhe vijon akoma. Rreth 400 kilogramë kanabis sativa janë sekuestruar në një operacion masiv antikanabis. Operacioni antidrogës është zhvilluar nga strukturat e Drejtorisë Vendore të  Policisë  Lezhë në Bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë. Policia ka arrestuar disa persona dhe disa […]

Continue Reading

Aksident në Lezhë, mjeti humb kontrollin. Vdes 32-veçari

Një 32-vjeçar ka humbur jetën në orët e para të mëngjesit të sotëm në një aksident rrugor. Ngjarja ka ndodhur në Tale të Lezhës, ku viktima i cili udhëtonte me një automjet ka humbur kontrollin e makinës duke përfunduar në një kanal. Policia e mbërritur në vendin e ngjarjes ka nisur hetimet për shkaqet e […]

Continue Reading

Shkarkohen nga detyra zyrtarët e policisë të implikuar në kultivimin e kanabisit/ Emrat

Në një konferencë të posatshme shtypi, Çako theksoi se disa ditë më parë në Lezhë u zbulua një parcelë me më shumë se 500 fidanë kanabis sativa e kultivuar së fundmi. Në bazë të hetimeve, u arrit në konkluzion se punonjës policie në drejtorisë vendore të Policisë së Lezhës dhe komisariatit të Kurbinit kanë shpërdoruar […]

Continue Reading

Nga Besnik J Aliaj: Ballakume Elbasani për Ditën e Verës. Foto

Dita e Verës është një festë me origjinë të lashtë. Festimi kryhet në nderim të natyrës së bukur shqiptare dhe bimësisë që merr jetë në këtë datë. Tashme kjo festë është bërë edhe ditë kombëtare pushimi. Shenja dalluese e këtij festimi është gatimi i ballokumeve sidomos ne Elbasan. Ndërsa në Lezhë Ditën e Verës ndizeshin […]

Continue Reading

Pas Ramës “armatoset” dhe Lesi.

Botuesi i “Koha Jonë” Nikoll Lesi është përshtatur mjaft mirë këto kohët e fundit, me teknologjinë dhe është mjaft aktiv në rrjetet sociale, veçanërisht në Facebook. Por ndryshe nga kolegët e tij gazetarë, ai këtë mundësi nuk e përdor asnjëherë “për të bërë politikë”, por vetëm për aktivitetin e tij personal dhe familjar në kohën […]

Continue Reading

Ish deputeti i PS-së Agustin Marku akuzon policinë e Lezhës, se nuk do të kapë autorët

Ish-deputeti i PS-së Agustin Marku që u dhunua 2 ditë më parë nga nipat e ish-deputetit tjetër socialist Arben Ndoka akuzon policinë e Lezhës, se nuk do të kapë autorët. Marku i ka dërguar një mesazh emisionit “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili në News24 ku rrëfen me pak fjalë se çfarë ndodhi tre […]

Continue Reading

Pse Arben Noka dha dorëheqjen, ndërsa Prenga jo. Cili qe halli i Ramës?

Katrahura e Vetting-ut nuk ka te sosur. Po kush do ta beje vetting-un ne kete vend? Po si mund te marre udhe ky vetting kur per te kane votuar deputet me begraund kriminal? A thua valle keta deputete me prejardhe kriminale nuk e dinin se po votonin per ti bere gropen vetes se tyre? Kush […]

Continue Reading