Nuk reshtin kërcënimet ndaj ish agjentit të SHKB.

Nuk kane te reshtur kercenimet ndaj ish agjentit te SHKB-se burgjeve ne Ministrine e Drejtesise, Sokrat Turtulli. Kete here kercenimi ka ardhur nepermjet rrjeteve sociale nga nje person me rrezikshmeri te larte. Behet fjale per nje emigrant nga Shkodra, por qe ne te gjithe postimet e tij ai deklaron se eshte nga Lezha. Emiljano Pjetri […]

Continue Reading

‘Do të ju vrasim”/ Çollaku: Na kërcënuan me vdekje pas intervistës

Gazetari Basir Çollaku ka bërë publike sot kërcënimet që ka marrë gjatë ditës së djeshme, ai dhe televizioni Shijak që transmetoi videon e nënkomisarit Emiljano Nuhu. Me një status në Facebook, Çollaku tregon se menjëherë pas pjesës së parë të intervistës një telefonatë në Shijak Tv ka lëshuar kërcënime, fyerje e sharje. Reagimi i gazetarit […]

Continue Reading

Tahiri nervozohet me gazetarët pas daljes nga prokuroria./Video

Pa kaluar 24 orë nga shkarkimi si ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri u mor sot në pyetje nga prokuroria e Krimeve të Rënda lidhur me çështjen Shullazi. Tahiri u pyet nga prokurorët në cilësinë e personit që ka dijeni në lidhje me kërcënimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni dhe ish-rektorit Dhori Kule. […]

Continue Reading

Basha takim me pjesëtarë të misionit të OSBE-ODIHR

Lulzim Basha ka pritur në një takim pjesëtarë të misionit të OSBE-ODIHR, Richard Lappin, zëvendëskryetar i Departamentit të Zgjedhjeve, Ana Rusu, këshilltare ?për zgjedhjet, Alexey Gromov, këshilltar për zgjedhjet, Francesco Pagani, kreu i këshilltarëve politikë në Asamblenë Parlamentare të OSBE. Ky mision i OSBE gjendet në Tiranë për të analizuar situatën parazgjedhore. Kryetari i Partisë […]

Continue Reading