Arsyet pse meshkujt janë të fiksuar pas gjoksit të femrave

Ka qenë dhe mbetet e vështirë për shkencëtarët që të shpjegojnë saktësisht kuriozitetin e meshkujve për gjoksin e femrave. Një teori e re pretendon ta ketë gjetur këtë sekret. Larry J. Young, profesor psikiatër në Universitetin Emory, i cili studion bazën neurologjike të sjelljeve shoqërore mendon se njerëzit e shfrytëzojnë qarkun e neuroneve, që fillimisht […]

Continue Reading

Nga Erl Kodra/ Mashkulli joshës, Edi Rama dhe femra Federica Mogherini

Po ndodh diçka e ndyrë me shqiptarët nga Bashkimi Europian dhe specifikisht nga Federica Mogherini. Personalisht zonja Mogherini po i jep mbështetje pa kushte Edi Ramës, pavarësisht nga deshtimet spektakolare të Qeverisë Rilindase në të gjitha drejtimet. Një shtet i vënë totalisht në shërbim të Mafies Shqiptare dhe Ndërkombëtare, që e ktheu Shqipërinë në kultivuesin […]

Continue Reading

E puth në buzë gjatë konferencës për mediat. Video

Mikaela Lauren dhe Cecilia Braekhus do të përballen njëra me tjetrën në ndeshjen e vlefshme për titullin botëror. Të dy boskeret, u shfaqën kokë më kokë në një konferencë shtypi të mbajtur në Norvegji por boksierja Lauren thyen shikimin e saj dhe dhuron një të puthur “romantike” në buzën e kundërshtarit, Braekhus. 36-vjeçarja e lindur […]

Continue Reading

Tradhtia e femrave/ Ku dallojnë nga meshkujt.

Për një kohë tejet të gjatë, femrave u është thënë se nuk duhet t’i shprehin dëshirat seksuale apo të flasin hapur rreth seksit, dhe se duhet të jenë partnere lokale ndaj meshkujve të tyre. Por femrat nuk duan t’i përshtaten këtyre rregullave më. Dhe një femër e tillë është edhe gazetarja suedeze dhe autorja e […]

Continue Reading

Dua Lipa, shpallet “Femra e Vitit” në Britani

Dua Lipa ka marrë një çmim shumë të rëndësishëm në Britani. Ajo është shpallur “Femra e Vitit” në Britaninë e Madhe. Lajmin për këtë çmim e ka bërë vetë me dije Dua përmes postimeve të vazhdueshme në Instagramin e saj. Çmimi i është dhënë Duas mbremjën e kaluar në ceremominë e ndarjes së çmimve nga […]

Continue Reading

Femra, ja si duhet të silleni me meshkujt për të pasur sukses

Shumica e femrave të cilat lëndohen nga lidhjet e dashurisë, janë gjithmonë ato të cilat tregohen shumë të disponueshme. Por jo të gjitha femrat rrëmbehen nga momenti dhe janë të gatshme për biseda apo takime menjëherë. Të lësh vend për imagjinatë dhe të ngjallësh kuriozitet apo me pak fjalë të bësh një mashkull të çmendet […]

Continue Reading

Ja si i gjobiste Ahmet Zogu oficerët që shkonim me femra gjatë shërbimit

Për administratën shtetërore shqiptare në vitin 1922 të shekullit të kaluar ka pak informacion, por gjënden disa shkresa të qeverisë së asaj periudhe të firmosura nga ish Ministri i Brendshëm Ahmet Zogu, që na hapin një dritare se si kanë funksionuar disa instanca shtetërore dhe se si janë dhënë masat disiplinore nga Gjykatat Ushtarake për […]

Continue Reading

Arsyeja pse femrat zgjohen me nerva në mëngjes

Shumë studiues, përfshirë edhe studimin e fundit të ‘Duke University’, kanë testuar nevojën e gjumit te grate, të cilat zgjihen pothuajse çdo mëngjes me nerva. E dini pse? Për shkak se mungesa e gjumit te femrat rezulton me shqetësime mendore dhe pasoja fizike më të rënda se sa te meshkujt. Këto studime kanë sjellë disa […]

Continue Reading

Ja shenjat që ju paralajmërojnë se jeni duke e tradhëtuar partnerin tuaj

Kur është e gatshme femra të tradhtojë partnerin e vet, më së shumti e bën për shkak të seksit. Aferat ndodhin për arsye të ndryshme. Mirëpo, para se të kaloni kufijtë, mendoni si keni arritur në atë situatë. Janë këto disa shenja diskrete që tregojnë se jeni në prag të tradhtisë.   Hamendeni t’i përgjigjeni […]

Continue Reading

Mos humbni kohë për dashurinë e shkuar. Mendo të renë

Situata jetësore në të cilën ndodhet femra në lidhje-martesë “të lumtur”, ndërkaq mendimet, dëshirat, ndjenjat i kanë akoma te ish i dashuri, mund të definohen si pengesë. Mirëpo, pengesën e paguajnë “shtrenjtë”, sepse për ruajtjen e mashtrimit, lajthitjes dhe bindjeve të gabuara, shpenzojnë energji të mëdha. E po, unë e dua! Humbja e kohës në […]

Continue Reading

Si të kurohemi me kura popullore ndaj infeskioneve vaginale.

Pothuajse të gjitha femrat janë përballur qoftë dhe një herë me simptomat e infeksionit vaginal. Përveç trajtimeve mjekësore, ka dhe shumë kura popullore që funksionojnë njëlloj, pra, luftojnë infeksionet në mënyra natyrale dhe brenda një periudhe të shkurtër kohore. Çaj rozmarine Çaji i rozmarinës është shumë i dobishëm për trajtimin e kruarjeve dhe djegieve vaginale. […]

Continue Reading