Balla/ “Kush mendon që Elbasani është diçka tjetër, përveç se djepi i dijes, e ka shumë gabim

Taulant Balla ka uruar 7 marsin nga shkolla ‘Qamil Guranjaku’ në Elbasan, e cila feston sot 60-vjetorin e hapjes. Balla i është përgjigjur politikanëve të cilët hedhin baltë mbi Elbasanin, teksa e cilëson këtë qytet si kryeqytetin e dijes në të gjithë Shqipërinë. Gjithashtu, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së shpreh mirënjohje dhe respekt për […]

Vazhdo të lexosh

Berisha jep alarmin: Pas Elbasanit, Shkodra qyteti i kapur nga krimi. Edi Rama kryekumbara. Video

Sali Berisha ka hedhur akuza të shumta ndaj Edi Ramës, duke e quajtur si kryekumbara i krimit. Por ish-kryeministri është shprehur se pas shpërthimit të situatës në Elbasan, qyteti tjetër ku krimi është agresiv dhe pritet të shpërthejë situata është në Shkodër. Sipas tij, çdo ditë biznesi po ikën nga ky qytet dhe po ja […]

Vazhdo të lexosh

Mustafa Nano/ Rasti ‘Elbasani’ vepër e PS. Edi Ramës i kanë dalë kriminelët nga kontrolli

Ja çfarë shkruan analisti dhe njëherësh miku i Ramës në lidhje me ngjarjen e Elbasanit. “E dini se çfarë nuk më shqitet nga mendja prej pamjeve filmike të ngjarjes së Elbasanit? Ajo porta elektronike që rrëshqiste ngadalë, duke ngushtuar progresivisht hapësirën e hyrjes, dhe policët që mbetën si të ngrirë para vijës së pragut. Kishin […]

Vazhdo të lexosh