Basha/ Shtet -karteli i drogës-ekonomia kriminale

Kreu Lulzim basha ka mbajtur një deklaratë për mediat. Duke folur para gazetarëve Basha u shpreh se projekti 1 miliardësh i qeverisë për buxhetin e 2018 është thjeshtë pastrim i parave të krimit dhe drogës. ‘Është krijuar 3-këndëshi, shtet kriminal-karteli i drogës-ekonomia kriminale. Oligarkët po pastrojnë paratë dhe trafikantë që blejnë bizneset’, tha Basha. Pjesë […]

Continue Reading

Nga Artan Hoxha/ Ekonomia: Një lajm i mirë, një i keq

Qeveria rilindëse pretendon se në mandatin e saj të parë “e rilindi ekonominë në rrënim që la Saliu” e se “do sjellë rritje të fuqishme ekonomike” në mandatin e dytë. Të dhënat nga burime më të besueshme se ato rilindëse rrezojnë arritjen e pretenduar e kjo zymtëson të ardhmen e ndritur që premtojnë rilindësit. Në […]

Continue Reading

Basha paralajmëron Ramën: Jemi në një javë vendimtare

Lulzim Basha, ka paralajmëruar sot se protesta e opozitës ka hyrë në një javë vendimtare të zhvillimeve politike dhe orët në vijim do ta tregojnë atë. “Ndodhemi në një javë vendimtare të zhvillimeve, – tha Basha në çadrën e protestës. – Republika e vjetër, “komploti”, shpreson që nëpërmjet një dialogu fasadë të zhvillojnë zgjedhje fasadë në […]

Continue Reading

Mediu dhe Duka: Thirrje PD-së për protesta të qëndrueshme

Aleatët e PD-së thanë se situata është shumë e rënduar në gjithë aspektet, ndaj vendi ka nevojë për një protestë të qëndrueshme deri në arritjen e qëllimit. Mediu dhe Duka thonë se kjo duhet të jetë një protestë, ku zëri qytetar të vendosë mbi krimin e korrupsionin, të ngrihen për ekonominë e tyre e për […]

Continue Reading