Ja efektet e mrekullueshme të Kastravecit për organizmin e njeriut

Është i freskët dhe përmban sasi të lartë të ujit. Por ka edhe shumë benefite të tjera që mund të marrim nga kastraveci. Ja disa prej tyre: Lufton lodhjen: sa herë të ndjeheni të lodhur konsumoni një kastravec. Për shkak të përmbajtjes të lartë të vitaminës B dhe proteinave do ju ndihmojë të qëndroni energjik […]

Continue Reading

Efektet e qepës dhe sidomos lëvores së saj është me vlera të jashtëzakonshme

Vlerat ushqyese të lëvores së qepës mund t’i marrim duke e përdorur atë në të gjitha ushqimet që konsumojmë gjatë ditës. Qepa ka veti antibakteriale dhe e ndihmon shumë organizmin në luftën me sëmundjet. Qepët gjithashtu janë shumë efektive në balancimin e nivelit të sheqerit në gjak, parandalimin e gjakderdhjes në hundë, mbytjen e qelizave […]

Continue Reading

Slim Tea: Çaji që të dobëson në mënyrë perfekte. Ja efektet që jep

Çaji me i mire i dobesimit SLIM TEA sapo erdhi nga Amerika. I perdorur nga shume persona te njohur nga bota e showbizit. Tashme mund ta gjeni dhe tek dyqani yne Bio Shop. Çmimi 29 dollare sa ne Amerike ose 3800 lek te reja. Do te humbisni shume kilograme ne vetem pake jave. Efektet : […]

Continue Reading