Mediat turke publikojne sot masivisht shkrimin e Kreshnik Osmani-t

Mediat turke publikojne sot masivisht shkrimin  me te fundit të Kreshnik Osmani-it,  i cili trajton Soros dhe Gylen si dy alarme shqiptare per Administraten Trump. Arnavutluk’ta paralel tehlike alarmı 11:32, 24 Mart 2017 Cuma Anadolu Ajansı (Analiz)   Donald Trump’ın ABD Başkanı seçilmesinin ardından, Arnavutluk’ta yoğun bir şekilde ‘Soros tehlikesi’ tartışıldı.

Vazhdo të lexosh

Ngushtohet laku i Ambasadorit LU. Senatorët amerikanë kërkojë hetimin e ambasadës në Tiranë

Gjashtë senatorë amerikanë nënshkruan një letër drejtuar sekretarit të Përgjithshëm të Shtetit, Rex Tillerson ku kërkojnë hetimin e fondeve me të cilat është financuar projekti i Reformës në Drejtësi dhe ndikimi i Soros në ambasadën amerikanë në Tiranë. Letra nis me shqetësimin për Maqedoninë për të kaluar më pas në Shqipëri, ku përmendet fakti se […]

Vazhdo të lexosh

Trump gati të largojë spiunët e Obamës

Spiunët e Obamas, të infiltruar thellë në burokracinë federale janë të vendosur për shkatërrimin e Presidentin Trump. Është koha që administrata Trump të spastrohet nga këta sabotues. Në 1861, presidenti Abraham Lincoln ka krijuar të ashtuquajturin “ekip i rivalëve,” një kabinet kundërshtarësh që u krijua në primaret Republikane. Por ndërkohë që Linkoln përpiqej të unifikonte […]

Vazhdo të lexosh

Donald Trump konfirmoi sot në mbrëmje angazhimin e plotë të SHBA-së për sigurinë e Japonisë dhe Koresë së Jugut

Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot në mbrëmje angazhimin e plotë të SHBA-së për sigurinë e Japonisë dhe Koresë së Jugut,pasi Kim Jong-un leshoi 4 raketa drejt Japonisë k “Presidenti Trump insistoi për angazhimin e plotë të SHBA-së në krahë të Japonisë dhe Koresë së Jugut përballë kërcënimit serioz nga Koreja e Veriut”, theksohet në […]

Vazhdo të lexosh