Apel për ndihmë në fshatin Vlashë të Lurës! Po digjen shtepi, kulla dhe hektarë tokë(VIDEO)

Apel per ndihme ne fshatin Vlashe te Lures! (VIDEO)Po digjen shtepi, kulla dhe hektare toke, ndersa qeveria nuk ka bere asgje. Rrezikohen jete njerezish, pasi zjarri po perparon edhe me tej. Thirrje emergjencave shqiptare, Ministrise se Mbrojtjes dhe instancave te tjera te qeverise, te marin masat dhe te parandalojne kete ngjarje qe ka gjasa te […]

Continue Reading

Zjarri përfshin Komisariatin e Policisë së Kavajës

  Burime nga policia thanë se rreth orës 23:37, në parkingun brenda Komisariatit të Policisë Kavajë, ka rënë zjarr në pjesën e përparme, të automjetit tip “Citroën”, në pronësi të punonjësit të policisë J. B. Si pasojë e flakëve është dëmtuar në pjesën e përparme të derës dhe automjeti tip “Mercedes Benz”, i parkuar pranë […]

Continue Reading

Zjarri në Bibliotekën Kombëtare djeg librat e periudhës ruse. Do Zoti janë djegur dhe veprat e diktatorit

Pas ndërhyrjeve të zjarrfikësve u bë e munduar neutralizim i flakëve, ndërsa mësohet se janë dëmtuar vetëm disa libra të periudhës ruse. Zëvendës ministri i Kulturës, Zef Çuni i pyetur nga gazetarët tha se materialet e djegura nuk ishin të ndonjë rëndësie të veçantë. Zef Çuni: Kemi hartuar edhe projektin e rikonstruksionit të Bibliotekës Kombëtare, e […]

Continue Reading