Messi i acaruar/ “Pleshti” nuk përmbahet por akuzon fort

Rrallë herë e kemi parë Messin të acaruar por kur është në një gjendje të tillë “pleshti” nuk përmbahet por akuzon fort dhe drejtë për drejtë. Eliminimi nga Kupa e Amerikës në gjysmëfinale nga Brazili ka bërë që ylli argjentinas të shpërthej në akuza ndaj gjyqtarëve të takimit: “Nuk dua të gjej alibi por arbitrimi […]

Continue Reading

AKU, dega e Durrësit, ka bllokuar një kontenier me 27 ton mish me prezencë salmonele

AKU, dega e Durrësit, ka bllokuar një kontenier me 27 ton mish, fileto pule, që vinte nga Brazili dhe pas analizimit të monstrave ka rezultuar me prezencë salmonele. Ndaj, AKU ndaloi hyrjen e ngarkesës 27 ton fileto pule në territorin e Shqipërisë dhe kthimin e saj në vendin e origjinës. Gjatë këtij viti nga AKU […]

Continue Reading

Kupa e Botës/ Ylli i Seleçaos dëmtohet dhe shpërthen në lot. Foto

Sulmuesi i talentuar është dëmtuar në stërvitje pas një dyluftimi me shokun e ekipi Tiago Silva. Mbrojtësi i PSG-së, ndërsa ishin duke luajtur në mënyrë të pavullnetshme e shkeli atë në kavilie, duke i shkaktuar dhimbje. Ai kërkoi ndihmën e mjekëve që i shkuan menjëherë dhe nisën të kontrollonin dëmtimin, ndërkohë që nuk ka mundur […]

Continue Reading