Botërori 2018/ 8 lojtarë kapen në festa të çmendura me prostituta dhe alkool

Ky është skandali që ka ndezur Meksikën vetëm pak ditë para fillimit të Botërorit. Sipas revistës “TV Notas”, pas miqësores me Skocinë në stadiumin “Azteka”, që u fitua 1-0 nga vendasit, lojtarët e skuadrës “Tricolor” kanë organizuar një festë private në kryeqytet, ku kanë konsumuar pa masë alkool në shoqërinë e prostitutave të rangut të […]

Vazhdo të lexosh

Vjen lajmi shokues për Salah

Sipas agjencisë britanik, Salah e ka nxjerr krahun dhe kjo është diagnoza e parë që e ka dhënë mjeku i Liverpoolit. Kujtojmë që një ndërhyrje e Ramos në minutën e 25 i ka nxjerrë krahun egjiptianit i cili doli nga fusha e lojës me lot në sy .BBC ka raportuar para pak çasteve se Salah […]

Vazhdo të lexosh

A do të luaj Zlatan Ibrahimovic, në Botërorin e ‘Rusi 2018’.

Suedia arriti të lë Italinë jashtë Botërorit. Trajneri i Kombëtares së Suedisë, Janne Andersson nuk e ka përjashtuar mundësinë e rikthimit të yllit suedez, Zlatan Ibrahimovic, në Botërorin e “Rusi 2018”. Teksa refuzoi të bënte krahasime, ai refuzoi të përjashtonte mundësinë e rikthimit të Ibrahimovic-it. “Ishte një demonstrim i lojës tonë kolektive, ne kemi qenë […]

Vazhdo të lexosh

Brazili eliminon Kilin nga Botërori. Video

Brazili ka mundur Kilin me rezultat 3-0 në ndeshjen e fundit të eliminatoreve për “Kampionatin Botëror 2018”. Një ndihmë të madhe dhuroi edhe transferta e re e Barcelonës, Paulinho që realizoi për Brazilin duke eliminuar Kilin. Dy golat e tjerë për Brazilin i shënoi sulmuesi i Manchester Cityt, Gabriel Jesus. © SYRI.net

Vazhdo të lexosh