Beqaj i sulet Ruçit/ E papranueshme, nuk jemi në ‘Big Brother. VIDEO

Sallat ku zhvillohen mbledhjet e komisioneve kane marre një pamje të re, ku përveç lyerjes është instaluar dhe vënë në funksionim sistemi i ri elektronik i kamerave dhe mikrofonëve. Por, kjo duket se ka sjellë shqetësimin e deputetëve, të cilët ndihen nën presionin e përgjimit ’24 orë në 24’. Deputeti Ilir Beqaj e krahasoi funksionimi […]

Continue Reading

Sonila Meço i drejtohet Ramës: Hap edhe një Big Brother

Gazetarja Sonila Meço ka ironizuar kryeministrin duke thënë se tashmë qeveria ka humbur kontaktet me publikun dhe se ndoshta me këtë ritëm do të hapin edhe ndonjë Big Brother. Statusi i plotë: Me rastin e nisjes së edicionit javor informativ në televizionin më të ri në vend e përsëris: Meqë televizioni më i ri në […]

Continue Reading

Fituesi i Big Brother: Mjekët detyrohen ta fusin në operacion

Duket se një aksident i ka kushtuar shumë Vesel Kurtishajn, ndërsa mësohet se do t’i nënshtrohet një operacioni mëngjesin e nesërm. Ai ka treguar në rrjetet sociale se ka dëmtuar rëndë miniskun si dhe ka pësuar këputje të ligamentit, i është dashur  një ndërhyrje kirurgjikale. Veseli ka falënderuar të gjithë fansat që janë shqetësuar për […]

Continue Reading

Kjo është mamaja e Armelës së Big Brother/ Më mirë e ëma se e bija. FOTO

Pasi e bija u bë konkurrente e “Big Brother”, e ëma e saj i kërkoi të gjithëve në një intervistë, që të mos e paragjykojnë Armelën për shkak të racës, pasi ajo është mulate. Por përtej ngjyrave, Armela është padyshim një nga vajzat më të bukura të “Big Brother”. Një bukuri e trashëguar nga e […]

Continue Reading

Show që po shkatërron familjet. Big Brother, banori kap gruan në krevat me Danjelin

Gjithnje e me shume po lind dhe behet e nevojshme qe show te ketij karakteri te nderptiten ose te rishikohen normat ne te cilat zhvillohet. Eshte e papranueshme ajo qe shperndan tek populli ky palo show qe me shume ka sens degjenerimi se sa edukimi. -Personi me emrin Lupçe qe  ka hyrë në Big Brother […]

Continue Reading

Degjeneron me fjalor banal Big Brother. A është kjo shtëpia më e famshme e shqiptarëve?

Një fjalë Danjelit ndaj Fiorentinës ka ndezur debatin në shtëpinë e çifteve. Fiorentina akuzon Danjelin se e ka ofenduar në banjë. “Pyeta se kush i ka lënë këto (mbathjet) këtu pa larë? Më the: “po na tregon sesi lahen b*let?”, i thotë ajo Danjelit. Olsi ndërhyn. “Nëse ai mashkull të ka përmendur dy fjalën b*le, […]

Continue Reading

Djemtë në “Big Brother” pre e lojës së vajzave: Po na përdorin

Debati me Armelën i ka hapur sytë Ervinit për faktin se gjithsecili bën lojën e tij brenda shtëpisë dhe se edhe vajzat luajnë me shumë “porta” për të zgjedhur më pas variantin më të mirë për to. Ndërsa ai është duke diskutuar më Musain, Ervini u thotë djemve se në asnjë moment lidhja brenda shtëpisë […]

Continue Reading

Alban Dudushi dhe partnerja e tij shtatzënë, Bieta Sulo do jenë opinionistët e Big Brother

Big Brother ngriti siparin me një surprizë për sa i përket opiniostëve. Duke qenë se edicioni i këtij viti u cilësua si edicioni i çifteve, edhe opinionistët ishin jo vetëm një dyshe, por një çift mes tyre. Moderatori i njohur nga Kosova Labinot Gashi dhe e fejuara e tij dhë medimet e tyre mbi banorët, […]

Continue Reading

Prindërit e dijnë në Gjermani, ata u futëm në Big Brother

Ademi dhe Ejona tregojnë se prindërit e tyre nuk e dinin që ata do të futeshin në Big Brother, pasi i kishin thënë se do të niseshin për në Gjermani. “Pres ndonjë surprizë nga ata, pasi nuk e dinin që do të hynin në Big Brother. Ndoshta ndonjë mesazh në video. Ndoshta do t’i kenë […]

Continue Reading