Kelmendi merr mbështetjen e plotë nga Armin Laschet, Kryetari i CDU-së dhe pasardhësi i Angela Merkel.

Të dashur miq! Unë sot mora pjesë në forumin politike në Essen me Kancelarin e ardhshëm të Gjermanisë, z. Armin Laschet CDU-së. Ku gjatë takimit me të pata rastin ti shpreh edhe njehere urimet më të përzemerta në këto zgjedhje federale. Gjithashtu diskutuam në parim për çështjen e dialogut Kosovë -Serbi, liberalizimin e vizave, përmiresimin […]

Vazhdo të lexosh

Besnik Kelmendi: Thirrje Diaspores, Vaksinohuni, para se të filloni sezonin e pushimeve.

Besnik Kelmendi: Thirrje Diaspores, Vaksinohuni, para se të filloni sezonin e pushimeve. Ai këtë thirrje e bëri duke dhënë edhe shembull personal, duke marr vaksinën anti-Covid, përkatësisht dozën e dytë. Ju kujtojmë se, Besnik Kelmendi (CDU) është zyrtar i qeveris të Landit Nordrhein-Westfalen, gjithashtu, anëtar i disa komisioneve të ndryshme në CDU Essen, Gjermani Mesazhi […]

Vazhdo të lexosh