Shkarkohen nga detyra zyrtarët e policisë të implikuar në kultivimin e kanabisit/ Emrat

Në një konferencë të posatshme shtypi, Çako theksoi se disa ditë më parë në Lezhë u zbulua një parcelë me më shumë se 500 fidanë kanabis sativa e kultivuar së fundmi. Në bazë të hetimeve, u arrit në konkluzion se punonjës policie në drejtorisë vendore të Policisë së Lezhës dhe komisariatit të Kurbinit kanë shpërdoruar […]

Continue Reading

Aktori i “Portokalli”: Këtu nuk bën njeri hajër me ndershmëri. Ika nga ky vend.

Gent Bejko, i njohur në Shqipëri si aktor, edhe pse i diplomuar për regjisor, prej më shumë se një viti ka emigruar së bashku me familjen, në Kanadanë e largët. Në një intervistë me gazetaren Entela Resuli, botuar sot në Dita, aktori të cilin publiku e kujton për rolet e veçanta në spektaklin e humorit “Portokalli”, shpjegon arsyet […]

Continue Reading