KAMPIONE BALLKANI, LUIZA GEGA: JETOJ AKOMA NË SHTËPI ME QERA

Luiza Gega u shpall për herë të 6 rradhazi kampione e Ballkanit, në Stamboll të Turqisë pak ditë më parë. E ftuar mbrëmjen e sotme në Ora News, Gega ka treguar se pavarësisht sukseseve që i ka sjell Shqipërisë, ajo ende nuk ka marrë ndonjë shpërblim nga shteti, dhe se akoma jeton në shtëpi me […]

Continue Reading

Është shndërruar në lolon e Botës. Video

BBC është tallur mbrëmjen e djeshme me Edi Ramën dhe faktin se ai kishte veshur atlete në Samitin për Ballkanin të zhvilluar në Londër. BBC shkruante dje se ‘dikush i paska harruar këpucët’. Në lidhje me këtë skandal protokolli, ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha.. ‘Kur të përfaqëson një i sëmurë psikik!’, shkruan ai në […]

Continue Reading

Nuk përmbahet Ngjela: Rama për turp, duket si komedian me atlete

Spartak Ngjela, kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, ka reaguar në mënyrë të ashpër ndaj veshjes së kryeministrit Edi Rama në takime të nivelit të lartë. Ngjela e kritikon për atletet ‘e famshme’ që kryeministri ka nisur të veshë së fundmi. Ai jep edhe rast kur sipas tij, zv.presidenti amerikan nuk e ka lejuar Ramën […]

Continue Reading

Me atlete të bardha drejt “Lalës”

Kryeministri Edi Rama ka uruar gjithë shqiptarët për Ditën e Verës edhe në Elbasan. Ai u prit nga kryetari i Bashkisë Qazim Sejdini dhe deputetët e qarkut Elbasan. Kryeministri bëri një xhiro në lulishten e re para pallatit të sportit, në bulevardin kryesor dhe në panairin e artizanatit, transmeton infoelbasani.al. Gjatë shëtitjes së tij ai ka […]

Continue Reading

Gazetari i huaj: Rama na ‘sekuestroi’ celularët. Inskenues i paparë

Gazetari austriak Siobhan Geets i medias “Wiener Zeitung” i ka kushtuar një reportazh takimit me kryeministrin shqiptar, Edi Rama me gazetarët e huaj. Në përshkrimin e kryeministrit të Shqipërisë nuk mungonin detajet për veshjen e tij. Geets shkruan për Wiener Zeitung se si Rama u shfaq para tyre me altete e me çorape vjollcë dhe gjithë […]

Continue Reading