Kelmendi merr mbështetjen e plotë nga Armin Laschet, Kryetari i CDU-së dhe pasardhësi i Angela Merkel.

Të dashur miq! Unë sot mora pjesë në forumin politike në Essen me Kancelarin e ardhshëm të Gjermanisë, z. Armin Laschet CDU-së. Ku gjatë takimit me të pata rastin ti shpreh edhe njehere urimet më të përzemerta në këto zgjedhje federale. Gjithashtu diskutuam në parim për çështjen e dialogut Kosovë -Serbi, liberalizimin e vizave, përmiresimin […]

Vazhdo të lexosh